МОНГОЛЫН ХҮҮХДИЙН СПОРТЫН VI ИХ НААДМЫН БӨХИЙН ЧӨЛӨӨТ БАРИЛДААНЫ ДҮҮРГИЙН АВАРГА ШАЛГАРУУЛАХ ТЭМЦЭЭН АМЖИЛТТАЙ ЯВАГДАЖ АВАРГУУДАА ТОДРУУЛЛАА

Хан-Уул дүүргийн бөхийн чөлөөт барилдааны аварга шалгаруулах тэмцээн 2019 оны 04 сарын 02-ны өдөр амжилттай зохион байгуулагдаж 15 байгууллагын 285 тамирчин 25 жин 100 багц медалийн төлөө хурд, хүч, авхаалж самбаа, уран мэхээ уралдуулан өрсөлдлөө.

Тэмцээний охидын төрөлд:
30 кг-ийн жинд 114-р сургуулийн тамирчин Ж.Нургүл

35 кг-ийн жинд  59-р сургуулийн тамирчин Э.Төгөлдөр

40 кг-ийн жинд  59-р сургуулийн тамирчин Б.Энхжин

43 кг-ийн жинд  10-р сургуулийн тамирчин Ө.Хулан

46 кг-ийн жинд  Женко клубийн тамирчин н.Баасандэмбэрэл

49 кг-ийн жинд  Женко клубийн тамирчин н.Отгонням

53 кг-ийн жинд  Аварга сургуулийн тамирчин О.Ариунзаяа

57 кг-ийн жинд  115-р сургуулийн тамирчин н.Уянга-Эрдэнэ

61 кг-ийн жинд 10-р сургуулийн тамирчин Б.Нямсүрэн

65 кг-ийн жинд  Аварга сургуулийн тамирчин А.Отгонсүрэн

69 кг-ийн жинд  Аварга сургуулийн тамирчин н.Болормаа

73 кг-ийн жинд  10-р сургуулийн тамирчин Д.Халиун нар шалгарлаа.

Эрэгтэй төрөлд:

30 кг-ийн жинд  59-р сургуулийн тамирчин Г.Мөнх-Оргил

35 кг-ийн жинд  59-р сургуулийн тамирчин Г.Мөнх-Очир

40 кг-ийн жинд  114-р сургуулийн тамирчин Е.Дүүрэнбат

45 кг-ийн жинд  59-р сургуулийн тамирчин Б.Далайдорж

48 кг-ийн жинд  7-р сургуулийн тамирчин н.Өсөхжин

51 кг-ийн жинд  59-р сургуулийн тамирчин П.Алдармөнх

55 кг-ийн жинд Аварга сургуулийн тамирчин Г.Батнасан

60 кг-ийн жинд Аварга сургуулийн тамирчин Б.Хатанбүүвэй

65 кг-ийн жинд Женко клубийн тамирчин н.Ууганбаяр

71 кг-ийн жинд Аварга сургуулийн тамирчин Б.Маргад-Эрдэнэ

80 кг-ийн жинд  10-р сургуулийн тамирчин Б.Ганжигүүр

92 кг-ийн жинд Аварга сургуулийн тамирчин Ш.Энхбаясгалан

110 кг-ийн жинд Аварга сургуулийн тамирчин Д.Нанжид нар 2019 оны чөлөөт бөхийн өсвөр үеийн УАШТ дөрөвдүгээр сарын 17-21-нд Хэнтий аймгийн төв Чингис хотын спортын ордонд болох тэмцээнд оролцох эрхээ авлаа.
Тэмцээнийг Монголын чөлөөт бөхийн холбооноос томилогдсон шүүгчид, Б.Алтангадас ОУ I зэргийн шүүгч, П.Батбаатар ОУ II зэргийн шүүгч, тэмцээний ерөнхий шүүгч, Жаргалсайхан ОУШ, Лхагвасүрэн ОУШ, Бямбаноров ОУШ, Батсүх УШ, Урайнхай УШ,ОХУ-ын Буриад улсын гавъяат дасгалжуулагч, шүүгч Отгон-Эрдэнэ, шүүгч Сэлэнгэ, нарийн бичгийн шүүгч, Алтанцацаг, Эмч шүүгчээр Эрдэнэчимэг нар ажиллаж шүүн явууллаа.


Байгууллагын нэгдсэн дүнгээр:
Тэргүүн байрт 118 оноогоор Аварга сургууль
Дэд байрт 118 оноогоор 59-р сургууль
Гутгаар байрт 47 оноогоор 10-р сургууль тус тус шалгарлаа.

 

Шинэ мэдээ

Эрэлттэй мэдээ

Хэрэглэгчийн хандалт

830
0
73095
4386469

ХӨГЖҮҮЛСЭН: cloudnetwork llc